Svěcení nového chrámu v Holíči (Prešovská pravoslavná eparchie)

Ve dnech 28. – 29. dubna 2018 proběhlo vysvěcení nového pravoslavného chrámu v Holíči. Chrám vysvětili Jeho Blaženost Rastislav arcibiskup prešovský a metropolita český zemí a Slovenska a Jeho Vysokopřeosvícenost Michal arcibiskup pražský a českých zemí spolu s dalšími duchovními českých i slovenských eparchií. Chrám je zasvěcen Počájevské ikoně přesv. Bohorodice a svatým Cyrilu a Metodějovi. Správce církevní obce a představený chrámu jer. MUDr. et Mgr. Jakub Jacečko byl povýšen do hodnosti protojereje a bylo mu uděleno právo nošení zlatého náprsního kříže.

Obec Holíč se nachází u česko-slovenské hranice cca 7 km od Hodonína. Tento rozsáhlý pravoslavný chrám, jehož stavba započala před pěti lety, bude sloužit jak slovenským, tak i českým pravoslavným věřícím.

Mohlo by se vám líbit...